gossip
Saturn Awards 2015: 11 nominalizari pentru "Captain America: The Winder Soldier", cu Sebastian Stan
6/03/2015
Filmele "Capitanul America: Razboinicul iernii/ Captain America: The Winder Soldier", cu Sebastian Stan, si "Interstellar: Calatorind prin univers/ Interstellar", de Christopher Nolan, au primit cele mai multe nominalizari - 11, respectiv 10 - la gala Saturn Awards 2015.
Castigatorii vor fi anuntati la ceremonia de decernare a premiilor Saturn Awards ce va avea loc pe 25 iunie 2015.
Lista completa a nominalizarilor:
FILM
Best Comic Book-to-Film Release
The Amazing Spider-Man 2
Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy
X-Men: Days of Future Past
Best Science Fiction Film Release
Dawn of the Planet of the Apes
Edge of Tomorrow
Godzilla
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Interstellar
The Zero Theorem
Best Fantasy Film Release
Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Into the Woods
Maleficent
Paddington
Best Horror Film Release
Annabelle
The Babadook
Dracula Untold
Horns
Only Lovers Left Alive
The Purge: Anarchy
Best Thriller Film Release
American Sniper
The Equalizer
Gone Girl
The Guest
The Imitation Game
Nightcrawler
Best Action / Adventure Film Release
Exodus: Gods and Kings
Inherent Vice
Lucy
Noah
Snowpiercer
Unbroken
Best Actor in a Film
Tom Cruise, Edge of Tomorrow
Chris Evans, Captain America: The Winter Soldier
Jake Gyllenhaal, Nightcrawler
Michael Keaton, Birdman
Matthew McConaughey, Interstellar
Chris Prat, Guardians of the Galaxy
Dan Stevens, The Guest
Best Actress in a Film
Emily Blunt, Edge of Tomorrow
Essie Davis, The Babadook
Anne Hathaway, Interstellar
Angelina Jolie, Maleficent
Jennifer Lawrence, The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Rosemund Pike, Gone Girl
Best Supporting Actor in a Film
Richard Armitage, The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Josh Brolin, Inherent Vice
Samuel L. Jackson, Captain America: The Winter Soldier
Anthony Mackie, Captain America: The Winter Soldier
Andy Serkis, Dawn of the Planet of the Apes
J.K. Simmons, Whiplash
Best Supporting Actress in a Film
Jessica Chastain, Interstellar
Scarlett Johansson, Captain America: The Winter Soldier
Evangeline Lily, The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Rene Russo, Nightcrawler
Emma Stone, Birdman
Meryl Streep, Into the Woods
Best Performance by a Younger Actor in a Film
Elle Fanning, Maleficent
MacKenzie Foy, Interstellar
Chloe Grace Moretz, The Equalizer
Tony Revolori, The Grand Budapest Hotel
Kodi Smit-McPhee, Dawn of the Planet of the Apes
Noah Wiseman, The Babadook
Best Film Director
Alejandro G. Innarritu, Birdman
James Gunn, Guardians of the Galaxy
Doug Liman, Edge of Tomorrow
Christopher Nolan, Interstellar
Matt Reeves, Dawn of the Planet of the Apes
Joe Russo, Anthony Russo, Captain America: The Winter Soldier
Bryan Singer, X-Men: Days of Future Past
Best Film Writing
Captain America: Winter Soldier Stephen McFeely, Christopher Markus
Edge of Tomorrow Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth
The Grand Budapest Hotel Wes Anderson
Guardians of the Galaxy James Gunn, Nicole Perlman
The Hobbit: The Battle of the Five Armies Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro
Whiplash Damien Chazelle
Best Film Editing
Captain America: The Winter Soldier, Jeffrey Ford, Matthew Schmidt
Edge of Tomorrow, James Herbert, Laura Jennings
Guardians of the Galaxy, Fred Raskin, Hughes Winborne, Craig Wood
Interstellar, Lee Smith
Unbroken, William Goldenberg, Tim Squyres
X-Men: Days of Future Past, John Ottman
Best Film Production Design
Captain America: The Winter Soldier, Peter Wenham
Dawn of the Planet of the Apes, James Chinlund
The Grand Budapest Hotel, Adam Stockhausen
Guardians of the Galaxy, Charles Wood
Interstellar, Nathan Crowley
Into the Woods, Dennis Gassner
Best Film Music
Captain America: The Winter Soldier, Henry Jackman
Dawn of the Planet of the Apes, Michael Giacchino
Godzilla, Alexandre Desplat
The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Howard Shore
How to Train Your Dragon 2, John Powell
Interstellar, Hans Zimmer
Best Film Costume
Dracula Untold, Ngila Dickson
Exodus: Gods and Kings, Janty Yates
Guardians of the Galaxy, Alexandra Byrne
Into the Woods, Colleen Atwood
Maleficent, Anna B. Sheppard
X-Men: Days of Future Past, Louise Mingenbach
Best Film Make-Up
Dawn of the Planet of the Apes, Bill Terezakis, Lisa Love
Dracula Untold, Mark Coulier, Daniel Phillips
Guardians of the Galaxy, David White, Elizabeth Yianni-Georgiou
The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Peter King, Rick Findlater, Gino Acevedo
Into the Woods, Peter King, Matthew Smith
X-Men: Days of Future Past, Adrien Morot, Norma Hill-Patton
Best Film Special/Visual Effects
Captain America: The Winter Soldier, Dan Daleeuw, Russell Earl, Bryan Grill, Dan Sudick
Dawn of the Planet of the Apes, Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett, Erik Winquist
Edge of Tomorrow, Gary Brozenich, Nick Davis, Jonathan Fawkner, Matthew Rouleau
Guardians of the Galaxy, Stephane Ceretti, Nicholas Aithadi, Jonathan Fawkner, Paul Corbould
The Hobbit: The Battle of the Five Armies, Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White
Interstellar, Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter, Scott Fisher
Best Independent Film Release
Grand Piano
I, Origins
A Most Violent Year
The One I Love
The Two Faces of January
Whiplash
Best International Film Release
Bird People
Calvary
Force Majeur
Mood Indigo
The Railway Man
The Theory of Everything
Best Animated Film Release
Big Hero 6
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
The Lego Movie
The Wind Rises
TELEVISION
Best Network Television Series
The Blacklist
The Following
Grimm
Hannibal
Person of Interest
Sleepy Hollow
Best Syndicated / Cable Television Series
12 Monkeys
American Horror Story: Freak Show
Continuum
Falling Skies
Salem
The Strain
The Walking Dead
Best Limited Run Television Series
Bates Motel
From Dusk Till Dawn
Game of Thrones
The Last Ship
The Librarians
Outlander
Best Superhero Adaptation Television Series
Agent Carter
Agents of S.H.I.E.L.D.
Arrow
Constantine
The Flash
Gotham
Best Youth-Oriented Television Series
The 100
Doctor Who
Pretty Little Liars
Supernatural
Teen Wolf
The Vampire Diaries
Best Actor in a Television Series
Hugh Dancy, Hannibal
Grant Gustin, The Flash
Andrew Lincoln, The Walking Dead
Tobias Menzies, Outlander
Mads Mikkelsen, Hannibal
Noah Wyle, Falling Skies
Best Actress in a Television Series
Hayley Atwell, Agent Carter
Caitronia Balfe, Outlander
Vera Farmiga, Bates Motel
Jessica Lange, American Horror Story: Freak Show
Rachel Nichols, Continuum
Rebecca Romjin, The Librarians
Best Supporting Actor in a Television Series
David Bradley, The Strain
Laurence Fishburne, Hannibal
Sam Heughan, Outlander
Erik Knudsen, Continuum
Norman Reedus, The Walking Dead
Richard Samuel, The Strain
Best Supporting Actress in a Television Series
Emilia Clarke, Game of Thrones
Jenna Coleman, Doctor Who
Caroline Dhavernas, Hannibal
Lexa Doig, Continuum
Emily Kinney, The Walking Dead
Melissa McBride, The Walking Dead
Best Performance by a Younger Actor in a Television Series
Camren Bicondova, Gotham
Maxim Knight, Falling Skies
Tyler Posey, Teen Wolf
Chandler Riggs, The Walking Dead
Holly Taylor, The Americans
Maisie Williams, Game of Thrones
Best Guest Performance in a Television Series
Dominic Cooper, Agent Carter
Neil Patrick Harris, American Horror Story: Freak Show
John Larroquette, The Librarians
Wentworth Miller, The Flash
Michael Pitt, Hannibal
Andrew J. West, The Walking Dead
HOME ENTERTAINMENT
Best DVD/BD Release
Beneath (IFC Film Release)
Blue Ruin
Odd Thomas
Ragnarok
White Bird in a Blizzard
Wolf Creek 2
Best DVD/BD Special Edition Release
Alexander: The Ultimate Cut
The Hobbit: The Desolation of Smaug Extended Edition
Nightbreed: The Director’s Cut
Once Upon a Time in America: Extended Director’s Cut
Sorcerer
The Texas Chainsaw Massacre: 40th Anniversary Collector’s Edition
Best DVD/BD Television Release
Batman: The Complete Television Series
Hannibal: Season 2
Merlin: The Complete Series
Spartacus: The Complete Series
Star Trek: The Next Generation: Season 7
Twin Peaks: The Entire Mystery
Wizards and Warriors: The Complete Series
Best DVD/BD Collection Release
The Exorcist: The Complete Anthology
Halloween: The Complete Collection
Stanley Kubrick: The Masterpiece Collection
Steven Spielberg Director’s Collection
Toho Godzilla Collection
Universal Classic Monsters: Complete 30 Film Collection
LIVE STAGE PRODUCTION
Best Local Live Stage Production
Damn Yankees (3-D Theatricals)
Ghost Brothers of Darkland County (Saban Theatre)
The Last Confession (Ahmanson Theatre)
Pippin (Segerstrom Center for the Arts)
Ragtime (3-D Theatricals)
Stoneface: The Rise and Fall and Rise of Buster Keaton (Pasadenia Playhouse)
The Wizard of Oz (Segerstrom Center for the Arts)
gossip
-
In Ploaie - Un spectacol ca un film de actiune care te va coplesi cu o avalansa de emotii! - Sambata - 7 Martie 2020,Ora 17:00 ,la CinemaPRO.
Doi tineri politisti, Joey si Denny, prieteni din copilarie, se confrunta in doar cateva zile cu o serie de evenimente care le vor afecta viata pentru totdeauna. Si nu numai prietenia le este pusa la incercare, ci si intreaga lor scala de valori, simtul onoarei si al loialitatii.
-
Baricada FOLK 2020 - Regal de folk contemporan în Bucuresti , Vineri 24 Ianuarie, la CinemaPRO !!
Baricade de cântec şi poezie printre oameni cu AdrianBezna,CătălinStepa,NicolaeZotta,OCRU(Adrian Mărgineanu şi DorinPitariu),OvidiuMihăilescu şi invitaţi surpriză.
- CHAT CHAT CHAT – Top 6 capcane cand...
- DR.CRISTIAN RACHITAN - ARTA INSANATOS...
- Circle of Love - Duminica 21 Mai,Ora ...
- Cea mai aşteptată comedie a anului,...
- O noua reprezentatie "Prenumele",Joi ...
- „ESSENCE“ ,un spectacol de balet...
- Rezerva-ti biletul chiar acum la "Bri...
- Warner Bros. Pictures şi Village Roa...
- The Conjuring 2 / Trăind printre dem...